Εκδηλώστε το ενδιαφέρον σας εδώ
Αλλάζω Συσκευή 2: Χρηματοδότηση για την αγορά ηλεκτρικών φούρνων – Αναλυτικά το πρόγραμμα
Αλλάζω Συσκευή 2: Χρηματοδότηση για την αγορά ηλεκτρικών φούρνων – Αναλυτικά το πρόγραμμα
Το πρόγραμμα “Αλλάζω Συσκευή 2” αποτελεί τη νέα φάση του επιτυχημένου προγράμματος “Ανακυκλώνω – Αλλάζω Συσκευή”, επεκτείνοντας την κάλυψη του σε περισσότερες κατηγορίες ηλεκτρικών συσκευών πέρα από τα κλιματιστικά και τους ψυγειοκαταψύκτες. Αυτή η επέκταση περιλαμβάνει πλέον την παροχή επιδότησης για την αγορά έξυπνων ηλεκτρικών φούρνων και πλυντηρίων, διευρύνοντας τις επιλογές των καταναλωτών για την αναβάθμιση των κουζινών τους με σύγχρονες τεχνολογίες.
Το νέο πρόγραμμα προσφέρει στους καταναλωτές την ευκαιρία να ανανεώσουν τις ηλεκτρικές τους συσκευές με νέα, πιο “έξυπνα” μοντέλα που υποστηρίζουν απομακρυσμένη λειτουργία. Αυτό δίνει τη δυνατότητα σε χιλιάδες καταναλωτές να απολαύσουν την ευκολία που παρέχουν αυτές οι συσκευές, ειδικά με την πιθανή μετάβαση του νυχτερινού τιμολογίου σε μεσημεριανό. Είτε πρόκειται για πλύσιμο ρούχων είτε για μαγείρεμα, οι έξυπνες συσκευές επιτρέπουν την απομακρυσμένη εκτέλεση των καθημερινών εργασιών, ακόμα και όταν ο χρήστης βρίσκεται στη δουλειά του.
Αλλάζω Συσκευή 2: Χρηματοδότηση για την αγορά ηλεκτρικών φούρνων – Λεπτομέρειες προγράμματος Η πρόταση για αλλαγή του νυχτερινού τιμολογίου καθιστά την απομακρυσμένη διαχείριση των ηλεκτρικών συσκευών απαραίτητη, ώστε οι καταναλωτές να επωφελούνται από τις οικονομικότερες ώρες κατανάλωσης. Στο πλαίσιο αυτό, το Υπουργείο Περιβάλλοντος και Ενέργειας προετοιμάζει ένα διευρυμένο πρόγραμμα για την αντικατάσταση παλιών συσκευών με νέες, πιο “έξυπνες” που μπορούν να λειτουργούν απομακρυσμένα.
Με τη νέα επιδότηση, οι καταναλωτές θα έχουν τη δυνατότητα να αντικαταστήσουν συσκευές όπως φούρνοι και πλυντήρια με εκσυγχρονισμένα μοντέλα που μπορούν να ελέγχονται μέσω WiFi, προσφέροντας μεγαλύτερη ευελιξία και ενεργειακή αποδοτικότητα. Αυτό θα είναι ιδιαίτερα χρήσιμο για όσους εργάζονται τις μεσημεριανές ώρες, επιτρέποντας την αυτοματοποιημένη διαχείριση των ηλεκτρικών τους συσκευών από απόσταση.
Μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας συμπληρώνοντας την φόρμα ενδιαφέροντος ή μπορείτε να μας καλέσετε στο 23140 12863